Highland Park – A Good Foundation
In 1924 verscheen er een 28 pagina’s tellend boekje uitgegeven door James Grant & Company, destijds eigenaar van Highland Park Distillery. Destijds een puur propagandapamflet maar anno 2010 een historisch document. Whiskybibliofiel en –auteur Ian Buxton ontrukte het aan de vergetelheid en voorzag het van een 8 pagina’s tellende inleiding. Distillery Manager Russell Anderson tekende voor het voorwoord. Het is een kostelijk tijdsdocument, fraai uitgevoerd in een oud-roze hardcover.
Het facsimiledeel is een herdruk uit The Wine & Spirit Trade Record van 14 juni 1924. Zwart-wit foto’s van de hand van een zekere Mr. Thomas Kent laten niet alleen het interieur van de distilleerderij zien maar ook van St. Magnus Cathedral, Scapa Flow (met zowel de Amerikaanse als de Duitse marine), en Hobister Moor waar nog steeds de turf voor Highland Park wordt gestoken.
Dit boekwerkje is uitgegeven door Highland Park Distillery zelf en niet in de boekhandel verkrijgbaar. Wie een exemplaar wil hebben voor zijn verzameling zal waarschijnlijk naar de Orkneys moeten afreizen En, je kunt natuurlijk Highland Park een e-Mail sturen en proberen er eentje te bestellen.
- Titel: Highland Park
- Ondertitel: a Good Foundation
- Uitgever: Highland Park Distillery - origineel 1924 / herdruk 2010
- Taal: Engels
- Uitvoering: Hard-covercover, zwart-wit foto’s, 28 pagina’s.